تماس با ما
05137123123
صنایع عایق آریا 
آدرس مکانی ما
مشهد  انتهای  قرنی 37
قیمت برد نسوز

برد نسوز یا برد سرامیکی (تخته نسوز )


برد سرامیک، که با نام‌های متفاوتی همچون صفحه سرامیکی ، برد نسوز، تخته الیاف سرامیک، و یا برد سرامیک فایبر به بازار عرضه می‌گردد، محصولی پر طرفدار است که به دلیل تحمل حرارتی خیره کننده و استحکام بالا، از محبوبیت چشمگیری در بین صنعت‌گران برخوردار است.

برد سرامیک با رسانایی حرارتی اندک، و تحمل حرارتی بالا تا 1430 درجه سانتیگراد، یکی از محصولات نسوز پر طرفداری است که کاربردهای ویژه خود را در صنایع مختلف دارد؛ از عایق بندی کوره‌های حرارتی گرفته تا عایق بندی تجهیزات در صنایع پتروشیمی، و حتی عایق بندی صوتی.

انواع محصولات تولید شده از مواد نسوز ، اگرچه با توجه به ماده اولیه و ابعاد، تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند اما در یک سری ویژگی‌ها مشترک هستند.

برای مثال، تمام این محصولات، عملکرد خوبی در شرایط مختلف آب و هوایی داشته و از قدرت بالایی در مهار فشارهای وارد شده بر قطعات صنعتی برخوردار هستند.

همچنین، انواع محصولات نسوز ، به دلیل داشتن خواص مکانیکی مطلوب، مقاومت نسبتاً خوبی در برابر کشش و سایش دارند.

بازده این محصولات نیز در محیط‌های اسیدی و قلیایی، افت چشمگیری نداشته و در برابر خوردگی شیمیایی و اکسیداسیون مقاوم هستند.

علاوه بر مزایای مطرح شده، ممکن است گاهی یک محصول نسوز، بنا بر ماده اولیه به کار گرفته شده در تولید آن، از خواص دی‌الکتریک خوبی برخوردار بوده و امکان استفاده به عنوان عایق الکتریکی را داشته باشد و یا در برخی موارد، قدرت بالا در جذب صدا، یک محصول را مناسب به کارگیری به عنوان عایق صوتی می‌نماید.

در مورد ویژگی برد سرامیکی

تحمل حرارتی تا ۱۲۶۰ درجه سانتی گراد
هدایت حرارتی بسیار کم
هدایت الکتریکی پایین
ذخیره سازی بسیار کم حرارت
وزن بسیار کم، جایگزین عایق‌های پشتیبان سنگین کوره و در نتیجه استفاده از فولاد کمتر
مقاومت در برابر شوک حرارتی عالی
مقاوم در برابر فرسایش گاز داغ
مقاومت در برابر مواد شیمیایی (به استثناء هیدروفلوئور – فسفر – هیدروکلریک – اسید سولفوریک و قلیایی‌های رقیق شده)
آسان برای برش، هندلینگ و نصب
انتقال صدا کم
مقاومت در برابر نفوذ آلومینیوم و سایر فلزات غیر آهنی
فاقد هرگونه آزبست
جذب صدا و کاهش نویز

استفاده و نصب برد سرامیکی

استفاده از برد: تخته نسوز سرامیکی با الیاف سرامیکی تولید می‌شود که ممکن است باعث خارش و ناراحتی سیستم تنفسی شود لطفا هنگام نصب در کوره‌ها به هنگام دست زدن به آنها از ماسک و دستکش استفاده شود.

برش و شکل دادن: این برد نرم است و می‌تواند توسط ابزارهای برش ساده مانند کاتر برش داده شود. اگر مقدار زیادی برش مورد نیاز است، برش دایکات برد سرامیکی انتخاب خوبی است.

استفاده از چسب برای پیوستن: استفاده از چسب نسوز سرامیکی که از الیاف خلوص آلومینا و مواد خام سیلیکات درست شده است. این چسب برای این طراحی شده تا تخته فیبرهای سرامیکی را با هم بچسباند.

خشک شدن برای نصب: برای خشک شدن برد سرامیکی اجازه داد در دمای اتاق یا دمای متوسط رو به بالا خشک شود (از ۱۰۰ درجه سانتیگراد تجاوز نکند) برای حدود ۲۴ ساعت.

پیچ کردن و نصب برد نسوز: هنگام استفاده از پیچ برای نگه داشتن برد بر روی پایه، بهتر است یک لایه از چسب نسوز سرامیکی بر روی پیچ و پایه زده شود.

کاربرد برد نسوز سرامیکی چیست ؟  


پوشش نسوز برای کوره‌های صنعتی (عایق کوره) در دیواره‌ها، سقف‌ها، درها، پشته‌ها و …
پوشش محفظه‌های احتراق، دیگ‌های بخار و هیترها
عایق پشتیبان برای آجر و سایر مصالح یکپارچه نسوز
مانع در برابر شعله یا گرما در کوره‌ها و سوزاننده‌ها
تجهیزات عایق حرارت صنعتی
درزبندی درجه حرارت بالا
سپرهای صنعتی گرمایی و موانع حرارتی
عایق دیوار دیگ درجه حرارت بالا
استفاده از تخته نسوز در طلاسازی
حفاظت از مشعل‌ها
تخته سرامیکی در ساخت کوره

ویژگیهای برد نسوز چیست


برد سرامیکی ضخامت 50 میلیمتر،برد سرامیکی 5 سانت،برد نسوز،پتوسرامیکی قیمت،قیمت برد نسوز،برد نسوز سیلیکونی،برد نسوز کوره،برد سرامیکی کوره،برد نسوز لویانگ،برد سرامیکی لویانگ،برد نسوز دمای 1260 درجه، برد نسوز دمای 1400 درجه، برد نسوز دانستیه 128درجه،،برد نسوز مشهد،برد سرامیکی از کجا بخرم،برد نسوز جوشکاری،برد نسوز جوشکاری،برد نسوز اصفهان،برد نسوز سمنان،استعلام قیمت برد نسوز،انواع برد نسوز، ابعاد برد نسوز،اندازه برد نسوز،تولید کننده برد نسوز،خرید برد نسوز، فروش برد نسوز،برد نسوز ایران،برد نسوز خراسان رضوی،برد نسوز مشهد،برد نسوز اصفهان،برد نسوز شیراز،برد نسوز سرامیک،کاتالوگ برد نسوز،برد نسوز صنعت و ساختمان آریا

برد سرامیکی نوعی عایق یا تخته نسوز محسوب می‌شود که از الیاف سرامیکی ساخته می‌شود. ترکیب اصلی برد نسوز سرامیکی آلومینا سیلیکات است که با دیگر پیوندهای آلی همراه شده است. برای ساخت برد سرامیکی، الیاف را طی مراحل مختلفی رطوبت داده و فشرده می‌کنند.

کاربرد برد سرامیکی چیست؟

حال که با ماهیت تخته نسوز سرامیکی و ویژگی‌های آن آشنا شدیم، بهتر است نگاهی نیز به کاربرد این محصول بیندازیم.

برد نسوز سرامیکی کاربردهای فراوانی دارد که رایج‌ترین مورد استفاده آن به عنوان عایق برای کوره‌های صنعتی است. در صنعت از این برد برای عایق کردن بخش‌های مختلف کوره‌های صنعتی مانند سقف یا دیواره، استفاده می‌کنند. همچنین این برد در ساخت کوره نیز کاربرد دارد.

از خاصیت عایق برد نسوز سرامیکی در تجهیزات صنعتی و حرارتی استفاده می‌شود. همچنین می‌توان این تخته نسوز را به عنوان جایگزینی مناسب برای مصالحی مانند آجر و یا دیگر عایق‌های قابل استفاده در کوره، به کار برد.

دیگ‌های صنعتی، انواع دیگ بخار و که درجه حرارت بسیار بالایی دارند با استفاده از برد نسوز سرامیکی به خوبی عایق می‌شوند. همچنین برای درزبندی در میزان حرارت شدید نیز این محصول کاربرد دارد.

در صنعت از تجهیزاتی به عنوان محافظ یا مانع در مقابل حرارت استفاده می‌کنند که می‌توان از تخته نسوز سرامیکی به عنوان عایق استفاده کرد. با توجه به ویژگی انتقال صدای کم از این تخته نسوز به عنوان عایق صوتی نیز استفاده می‌شود. مکان‌هایی که در معرض امواج مکانیکی هستند نیز می‌توانند از قابلیت‌های این محصول بهره‌مند شوند.

صنایع فولاد، صنایع پتروشیمی، صنایع شیشه‌سازی، کوره‌های زباله‌سوزی، کوره‌های پخت کاشی و… نیز از دیگر مواردی هستند که برد سرامیکی در آن‌ها کاربرد دارد. از تخته‌های سرامیکی در طلا و جواهرسازی‌ها نیز استفاده می‌شود.

طی دهه اخیر، برد سرامیک با محبوبیت خاصی در بین صنعت‌گران روبرو شده که ناشی از ویژگی‌های خیره کننده آن می‌باشد. در ادامه این مقاله، به برخی از برجسته‌ترین مزایای این محصول پر طرفدار اشاره خواهیم کرد :

– غیر سمی و بی خطر برای سلامت انسان و حفظ محیط زیست؛ به همین دلیل، استفاده از این محصول، در محیط‌های گوناگون، بلامانع است.

– وزن پایین

– سطح صاف، که منجر به نصب و هندلینگ آسان خواهد شد

– برش ساده و انعطاف پذیری بالا

– ماشین کاری آسان

– حفظ ثبات ابعادی در شرایط آب و هوایی مختلف

– تحمل حرارتی بالا در بازه 1260 تا 1430 درجه سانتیگراد؛ البته دمای ایمن در استفاده طولانی مدت از برد نسوز، بین 1000 تا 1300 درجه سانتیگراد برآورد شده است.

– مقاومت خیره کننده در برابر شوک حرارتی

– ذخیره گرمایی بالا، به دلیل انتقال حرارتی اندک؛ که باعث صرفه جویی چشمگیری در مصرف انرژی خواهد شد.

– قدرت بالا در مهار فشارهای وارد شده بر قطعات؛ این امر، موجب افزایش طول عمر تجهیزات شده و از آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری می‌نماید.

– استحکام فوق العاده

– برخورداری از خواص مکانیکی قابل توجه، و مقاومت در برابر کشش و به خصوص سایش

– حفظ عملکرد مطلوب در محیط‌های اسیدی و قلیایی

– مقاوم در برابر اکسیداسیون و خوردگی شیمیایی

– قدرت خیره کننده در جذب صدا

موقعیت مکانی صنایع عایق آریا کجاست،صنایع عایق آریا کجاست،موقعیت صنایع عایق آریا برروی نقشه

صنعت و ساختمان آریا

یکی از بزرگترین تامین کننده محصولات در حوزه صنعت و ساختمان

دپارتمان مرکزی

ایران
خراسان رضوی
مشهد
بین میدان ابوطالب و چهارراه موسوی
حرعاملی 59
پلاک 3

*مراجعه حضوری با هماهنگی*
واحد مشاوره و فروش
00985137123123


00989151036384
جهت ثبت سفارشات در شبکه مجازی

پاسخگویی 24 ساعته از طریق شبکه های اجتماعی و پیگیری سفارش شما
تلگرام، واتس آپ،روبیکا یا سایر

واحد اداری و پشتیبانی
05137236561
(3 خط )

انبارهای زنجیره ای در سطح کشور
شبکه های اجتماعی
در صنعت و ساختمان آریا، ما در تلاش هستیم تا محصولات عایق حرارتی پیشرو در بازار را برای صنعت ساختمان و ساخت و ساز ایران و حتی خاورمیانه پیدا و تهیه کنیم. تیم ما تجربه گسترده ای در تولید و توزیع مواد عایق با کیفیت عالی دارد. با تمرکز بر اطمینان از رضایت 100٪ هر مشتری، ما متعهد هستیم که در خط مقدم آخرین نوآوری ها و روندها در مصالح ساختمانی باقی بمانیم.

صنایع ساختمانی عمرانی، تجاری و صنعتی دائماً در حال تغییر هستند زیرا انتظارات مصرف‌کننده، مقررات و فناوری‌های جدید تقاضاها را در زمینه پایداری، کارایی هزینه، مقاومت در برابر آتش و الزامات عملکرد صوتی و بهره‌وری انرژی افزایش می‌دهند. مشارکت ما با ارگان های مختلف صنعت وساختمان، که بخش تحقیق و توسعه خود را دارد، به این معنی است که ما همیشه در خط مقدم پیشرفت های جدید در عایق کاری ساختمان هستیم.


Copyright ©
2023 WallUs .  All Rights Reserved