تماس با ما
05137123123
صنایع عایق آریا 
آدرس مکانی ما
مشهد  انتهای  قرنی 37
[][][]

کارخانه و نمایندگی شیشه نسوز

شیشه نسوز،شیشه نسوز قیمت، کارخانه شیشه،شیشه نسوز از کجا بخریم،شیشه نسوز بخاری،شیشه نسوز در تهران،شیشه نسوز در اصفهان،شیشه نسوزدر شیراز،شیشه نسوز مشهد،خرید شیشه نسوز، فروش شیشه نسوز در صنایع عایق آریا

شیشه نسوز چیست ؟


شیشه ضد حریق یا Fire-rated glass در واقع به شیشه‌ای گفته می‌شود که می‌تواند در برابر درجه مشخصی از آتش مقاومت کند. با استفاده از این شیشه می‌توان از ورود آتش و دود و غبار ناشی از آن به یک محیط جلوگیری کرد، بنابراین یک انتخاب مناسب برای بالا بردن امنیت یک محیط خواهد بود.
حال این تصور به وجود می آید که دیگر شیشه‌ها نیز چنین ویژگی دارند، اما باید متذکر شد که این چنین نیست؛ شیشه‌های معمولی و ساده می‌توانند تا دمای 250 درجه فارنهایت را تحمل کنند. شیشه‌های سکوریت نیز می‌توانند تا دمای 500 درجه فارنهایت مقاومت نشان دهند و این در حالی است که شیشه های ضد حریق تا دمای 1600 درجه فارنهایت را به خوبی تحمل می‌کنند.

انواع شیشه ضد حریق چیست ؟


شیشه‌های نسوز در انواع و جنس‌های گوناگونی چون شفاف، نیمه شفاف و مات موجود هستند که متناسب با نوع نیاز مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این شیشه‌های نسوز به صورت رنگی نیز تولید می‌شوند که رنگ به کار برده شده برای طراحی آن‌ها نیز نسوز است. در ادامه برای شما انواع شیشه نسوز را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

شیشه ضد حریق E-Integrity
این مدل از شیشه نسوز در مقایسه با دیگر مدل‌ها قیمت کمتری دارد و بنابراین یک انتخاب به صرفه به نظر می‌رسد. اگر از چنین شیشه هایی به کار گرفته شود، در زمان آتش‌سوزی، شعله و گازهای تولید شده به داخل فضا وارد نخواهند شد، هر چند باید توجه داشت که گرمای ناشی از آتش‌سوزی به محیط وارد خواهد شد.

شیشه ضد حریق EW-Radiation Control
این سری از شیشه های ضد حریق تمامی ویژگی های شیشه نوع E را دارد و در ضمن امکانات و قابلیت های بیشتری هم دارد. اگر بخواهیم به شاخص ترین تفاوت ها اشاره کنیم می توان گفت که این مدل حرارت کمتری را در هنگام آتش‌سوزی عبور می‌دهد و مقاومت به نسبت بیشتری نیز دارد. علاوه بر این ویژگی ها این نوع شیشه بر خلاف شیشه نوع E به هیج وجه اجازه عبور دود را نمی دهد. این نکته بسیار مثبتی است زیرا در هنگام آتش سوزی دود میزان دید را کاهش می دهد و کار اطفای حریق را تا حد زیادی دشوار می سازد. آتش با انرژی های تابشی گسترش می یابد ولی این شیشه اجازه تبادل این انرژی را نمی دهد.

شیشه ضد حریق EW-Radiation Control در ضخامت های ۶ میلی متر برای شیشه های تک جداره و ۲۴ میلی متر برای شیشه های دوجداره ساخته می شود. این شیشه با توجه به مقاومت بالایی که دارند از سری شیشه های ضد ضربه به حساب می آیند.

شیشه ضد حریق EI-Insulation
این مورد که سومین نوع از شیشه‌های نسوز است، در برابر حریق مقاومت بسیار از خود نشان می دهد، به طوری که به‌هیچ‌وجه دود و شعله را از خود عبور نمی‌دهد و به دلیل آن که از چند لایه تشکیل شده است، مقاومت خوبی نیز در برابر عبور حرارت دارد. شما با استفاده از این شیشه می توانید مناطق حساس مانند پله ها و آسانسور ها و مکان های فرار را به طور کامل پوشش دهید تا آتش به هیچ وجه نتواند نفوذ کند. علاوه بر این ها این شیشه یک عایق بسیار قوی و مناسب برای صوت نیز می باشد.

شیشه نسوز،شیشه نسوز قیمت، کارخانه شیشه،شیشه نسوز از کجا بخریم،شیشه نسوز بخاری،شیشه نسوز در تهران،شیشه نسوز در اصفهان،شیشه نسوزدر شیراز،شیشه نسوز مشهد،خرید شیشه نسوز، فروش شیشه نسوز در صنایع عایق آریا

ویژگی های شیشه ضد حریق چیست؟

شیشه های ضد آتش سوزی دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که عبارت اند از:

ضریب انبساط و انقباض شیشه ضد حریق بسیار پایین است؛ بنابراین می‌توان دمای آن ها را افزایش یا کاهش داد.
از آنجایی که در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد، در ساخت تجهیزات آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
از این شیشه برای ایجاد دود بند در ورودی‌ها و راهروها استفاده می‌شود.
شیشه ضد حریق علاوه بر حرارت در برابر ضربه نیز مقاوم است، از همین رو برای حفظ جان و مال مردم بسیار اهمیت دارد.
مراکز آتش نشانی برای استفاده از شیشه ضد آتش قوانینی را در نظر گرفته‌اند که پیش از استفاده از آن باید به آن توجه نمود.

مزایای شیشه های ضد آتش چیست ؟

این رده از شیشه ها دارای مزیت هایی هستند که عبارت اند از :

وزن شیشه های ضد حریق در مقایسه با دیگر مدل‌های شیشه کمتر است.
عایقی مناسب در برابر گرما و صوت است.
استفاده از آن منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هدر رفتن گرما و سرمای محیط می‌شود.
شرایط تمیزی و نظافت آن‌ها بسیار ساده است.
استفاده از این شیشه متناسب با تعداد لایه‌هایی که دارد، می‌تواند مدت زمانی را برای فرار ایجاد کند؛ در نتیجه ساکنین می‌توانند حتی ابزار و وسایل ارزشمند خود را نیز جمع‌آوری کنند.

موقعیت مکانی صنایع عایق آریا کجاست،صنایع عایق آریا کجاست،موقعیت صنایع عایق آریا برروی نقشه
شبکه های اجتماعی

دفتر مرکزی
ایران
مشهد
  حرعاملی 59 پلاک 3
صنایع عایق آریا
00985137123123
(5 خط )

00989151036384

دفاتر مرکزی انبار ها
تهران
اصفهان
مشهد

00989216068189

دفتر مرکزی کارخانه
اصفهان سه راه مبارکه


Copyright ©
2022 WallUs .  All Rights Reserved