تماس با ما
05137123123
صنایع عایق آریا 
آدرس مکانی ما
مشهد  انتهای  قرنی 37

کارخانه و نمایندگی پلاستوفوم | پلاستوفوم چیست | تولید و فروش ورق های پلاستوفوم های سفارشی

پلاستوفوم چیست؟
پلاستوفوم در ایران به نام یونولیت شناخته می شود که نام اصلی آن پلی استایرن انبساطی است.در واقع نوعی پلیمر سفیدرنگ و عایق رطوبت و صدا و حرارت است که از فرایندهای پتروشیمی تهیه می شود و ماده ای سبک با قابلیت های بسیار زیاد می باشد.

تولید پلاستوفوم
پلاستوفوم از ریختن مواد پلی استایرن داخل قالب ها و منبسط شدن آنها بدست می آید و در مقابل حرارت و صدا عایق بسیار خوبی است. پلی استایرن نوعی پلیمر سفید است که از فرآیندهای پتروشیمی تهیه می شود و با اینکه چگالی وزنی بسیار کمی دارد، در مقابل حرارت، صدا و رطوبت بسیار مقاوم است. اولین بار آلمان های نازی در جنگ جهانی دوم برای گذر از رودخانه ها از این ماده استفاده کردند.

ادامه پلاستوفوم...

پلاستوفوم ماده ای است سفید رنگ كه عایق رطوبت و صدا می باشد که نخستین بار به وسیله آلمانی ها در جنگ جهانی دوم برای ساخت پل های شناور روی آب تولید شد.

فوم پلی استایرن یکی از فراورده های صنعت پتروشیمی می باشد و استایل ظاهری آن از بلورهای ریز به وجود آمده است که در کنار فشار و بخار منبسط می شود به دلیل ساختار سلولی بسته در بلوک های پلی استایرن یونولیت مقاومت عالی در برابر آب داشته و همچنین در برابر فساد پذیری و رشد باکتری از خود محافظت می کند.

امروزه با رشد و ترقی صنعت پتروشیمی کشورمان شاهد رشد بالای كاربرد‌های گوناگون مواد پتروشیمی در بخش های مختلف هستیم.

پلاستوفوم ماده ای سبك با توانایی های بسیار زیاد می باشد و اکثر مردم آن را به غلط” كائوچو (نوعی ماده طبیعی)”، ” آكاچو ” و یا “یونولیت” می گویند. پلاستوفوم شکلی از مواد پلیمری است كه یك نمونه از آن به اسم پلی استایرن انبساطی و علامت اختصاری EPS گقته می‌شود و كاربردهای زیادی در کارهای بسته بندی، عایق سازی، آموزشی، تبلیغاتی و … دارد.

این مواد با دانه بندی های ریز و درشت و با وزن حجمی مختلف به شکل گرانول، ورق و بلوك در ابعاد و ضخامتهای مختلف در بسته بندی های تعدادی، قابل توزیع است. همینطور با دستگاههای برش توسط سیم داغ موجود در بازار، به صورتها و طرح های گوناگون درمی‌آید.

ماده اولیه
ماده اولیه پلی استایرن حاوی گاز پنتان است و در پتروشیمی به شکل جامد در آمده و یونولیت اولین نام یك شركت در ایران است که در حال حاضر وجود ندارد و اخیرا این ماده را تحت عنوان پلاستوفوم (پلی استایرن انبساطی) نام می‌برند.

ضریب های عایق بودن
10 سانتی متر یونولیت معمولی در برابر صدا 42 دیزبل عایق است
10 سانتی متر یونولیت معمولی در برابر گرما 35 % عایق است
ویژگیهای بلوک های پلاستوفوم
سبکی قطعه بلوکبه ابعاد
کاهش 30 درصدی حجم بتن
کاهش مصرف فولاد
کاهش مصرف تیرچه
صرفه جویی در مصرف قالب بندی
كاربردهای پلاستوفوم
برخی از كاربرد های پیشنهادی در خصوص این محصولات عبارت‌اند از:

استفاده از ورق های پلاستوفومی تا ابعاد 100*200 سانتیمتر و ضخامتهای گوناگون از 4 تا 1000 میلیمتر به عنوان زمینه Background انواع تابلوها مانند تابلوی اعلانات و یا بسیاری از مصارف گوناگون دیگر.

انواع ورق و بلوك های پلاستوفومی در ابعاد مختلف و ضخامتهای متفاوت در بسته بندی های خاص، و شكل دهی بوسیله دستگاه برش به منظور تهیه كاردستی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی که با کنترل معلمان مربوطه انجام می شود.

ورق در ضخامتهای گوناگون و یا دانه های فوم (گرانول) به منظور ساخت اشكال، انواع طرحها و حروف فارسی و انگلیسی، ساخت ماكت، ساخت تابلوهای تبلیغاتی و تزئینی و به عنوان فوم ریخته گری و فوم گُل‌سازی كه در درس حرفه ‌وفن دوره راهنمایی تحصیلی خواهران و برادران و همینطور بعضی از رشته های كار و دانش دوره متوسطه استفاده های زیادی دارد.

استفاده از ورق پلاستوفوم به عنوان عایق ساختمان و بلوك های سقفی پلاستوفومی به عنوان جایگزین بلوك های سیمانی یا سفالی در صنعت ساختمان و همینطورعایق بودن در مقابل آب و رطوبت به کار می رود

برگشت به صفحه قبل
موقعیت مکانی صنایع عایق آریا کجاست،صنایع عایق آریا کجاست،موقعیت صنایع عایق آریا برروی نقشه
شبکه های اجتماعی

دفتر مرکزی
ایران
مشهد
  حرعاملی 59 پلاک 3
صنایع عایق آریا
00985137123123
(5 خط )

00989151036384

دفاتر مرکزی انبار ها
تهران
اصفهان
مشهد

00989216068189

دفتر مرکزی کارخانه
اصفهان سه راه مبارکه


Copyright ©
2022 WallUs .  All Rights Reserved