تماس با ما
05137123123
صنایع عایق آریا 
آدرس مکانی ما
مشهد  انتهای  قرنی 37

رق پلی کربنات rfx  دارای فرایند تولید بسیار پیچیده می باشد که بیشترین درصد میزان جلوگیری از بازتابش نور خورشید در این نوع ورق وجود دارد.

این ورق ها دارای ضخامت  6 و 8 میلی متر هستند و در رنگ شیشه‌ای شفاف موجود هستند.

پس از معرفی این ورق ها به بازار، به سرعت در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار گرفتند. اما مهمترین صنعتی که استفاده از آن را توسعه داد، صنعت ساختمان به ویژه در گلخانه ها بود، به این علت که این ورق ها را به راحتی می‌توان در هر سازه و همراه با هر نوع مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار داد.

مهمترین دلیل ساخت ورق پلی کربنات آر اف ایکس ، نیاز گلخانه ها به ورق دوجداره با شرایط خاص تر برای گیاهان بود تا در زمستان و تابستان دمای محیط کنترل شود.

این ورق ها دارای تنوع رنگی بالایی نیستند و برای اینکه بهتر دمای محیط را تنظیم کنند فقط در رنگ شفاف تولید می شوند. همچنین امکان عبور نور را بین 35 تا 82 درصد  در ورق های با ضخامت مختلف و در شرایط مختلف تابستان و زمستان ، امکان‌پذیر می‌نمایند.

تفاوت ورق پلی کربنات دوجداره با آر اف ایکس یا rfx


ورق های پلی کربنات RFX بسیار شبیه به ورق پلی کربنات دوجداره دارند ، تفاوت ظاهری آنها وجود شیارهایی موازی روی ورق rfx است و در ابعاد تقریبا 6 متر در 2.1 متر تولید می‌شوند.

تفاوت ظاهری بین ورق دوجداره و rfx در وجود شیارهایی موازی در ورق پلیکربنات rfx می باشد.

مهمترین ویژگی های ورق های پلی کربنات RFX


این ورق دارای یک لایه ضد uv می‌باشد که در روی ورق کار شده و از عبور اشعه های مضر خورشید جلوگیری می کند.


عوامل طبیعی مانند تگرگ و رگبار و باد و طوفان از مهمترین پارامترهایی هستند که در انتخاب مصالحی که در ساخت یک بنا استفاده می‌شود تاثیرگذار هستند. این ورق ها به شدت در مقابل این عوامل مقاوم هستند.


در این ورق ها از عرض امکان خم شدن آنها وجود دارد. به همین دلیل مهمترین مورد مصرف آنها در سقف پارکینگ‌ها، سقف‌های کاذب و دیوار سوله‌ها می‌باشد و می توانید سقف های منحنی را نیز با آن پوشش دهید .

به دلیل اینکه ورق های پلی کربنات RFX دارای ویژگی های شفافیت، ضربه پذیری و مقاوم بودن هستند، میزان مصرف آنها در صنعت ساختمان به سرعت افزایش پیدا کرده است و به صورت روزمره این ورق ها از این منظر کاربردی‌تر می‌شوند.


ورق های پلی کربنات به دلیل اینکه سبک هستند، ضمن اینکه وزن زیادی به سازه اضافه نمی‌کنند، عامل تاثیرگذاری در افزایش مقاومت سازه در برابر زلزله می‌گردند. علاوه بر این وزن کم این ورق ها حمل و نقل آنها را ساده تر کرده و در نتیجه هزینه‌های مربوط به جابجایی آن نیز کاهش پیدا کرده است.


یکی از مهمترین ویژگی‌های این ورق ها عایق حرارتی بودن آنها است. از آنجاییکه در بخش هایی در کشور دارای آب و هوای سرد و یا گرم است، موضوع انتقال انرژی با محیط بیرونی باید به حداقل ممکن خود برسد بنابراین استفاده از این ورق ها می‌تواند در تحقق این هدف کمک شایانی نماید.

خصوصیات ورق پلی کربنات آر اف ایکس یا rfx


مهم ترین خاصیت ورق پلی کربنات RFX تنظیم دما در تابستان و زمستان است.


این ورق ها دارای ویژگی عایق صوتی نیز هستند که و در نتیجه از آنها می‌توان در ایجاد فضایی با آرامش و سکوت بیشتر در محیط کارگاه و یا در محل کار استفاده کرد.


در ورق های پلی کربنات RFX با استفاده از لایه های مقاوم در برابر عبور اشعه ماورا بنفش، این محصول را در برابر عبور این اشعه نیز مقاوم می‌کنند. امروزه به دلیل اینکه انسان و به طور کلی همه موجودات زنده در معرض این اشعه آسیب زننده قرار دارند، استفاده از محافظت کننده های مختلف در برابر این اشعه بسیار ضرورت پیدا کرده است. این اشعه علاوه بر اینکه می‌تواند مسبب بیماری‌های مختلفی از جمله سرطان برای انسان باشد، عامل مهمی در از بین بردن رنگ اجسام نیز محسوب می‌شود.


مشخصه دیگری که اقبال عمومی در زمینه استفاده از ورق های پلی کربنات را بیشتر کرده است، مقاوم بودن این ورق ها در برابر جذب گرد و غبار و دوده های معلق در هوا است. این موضوع سبب شده است که در سقف سوله و گلخانه و همچنین نماهایی باید اجازه عبور نور داده شود از این ورق ها استفاده زیادی می‌شود. نکته جالب این موضوع هم این است که در صورتیکه مقدار جزیی هم گرد و غبار بر روی این ورق ها وجود داشته باشد با بارش نخستین باران به طور کامل شسته می‌شوند.


مورد آخر اینکه استفاده از این ورق ها صرفا به دلیل عدم جذب گرد و غبار نیست و مقاوم بودن در برابر ضربات احتمالی و نشکن بودن آنها نیز به دلیل اینکه به ایجاد یک محیط ایمن کمک می‌کند از این ورق ها مورد مصرف زیادی پیدا کرده اند

کاربرد ورق پلی کربنات RFX


ورق RFX نوع خاصی از ورق پلی کربنات است که از ویژگی امکان متعادل سازی دمای محیط در این ورق ها به خوبی استفاده می‌کند و به همین دلیل بیشتر در گلخانه‌ها و سوله های کارگاهی و کارخانه ای از ورق RFX استفاده زیادی می‌شود.

طبق نتایج به دست آمده از بررسی انجام شده در زمینه میزان انتقال انرژی در ورق های  RFX، این ورق ها در نمونه های معمولی آنها تا 50 درصد از هدر رفت انرژی نسبت به ورق های نایلونی بیشتر جلوگیری می‌کند.

در نمونه هایی از این محصول که 3 جداره می‌باشد، عملکردی شبیه به شیشه دو جداره دارد و میزان تبادل انرژی آنها بسیار ناچیز می‌باشد.

ویژگی مهم دیگر این ورق های RFX تنظیم میزان تابش نور خورشید است. این خاصیت سبب می‌شود که در گلخانه در تابستان حرارت و گرمای زیادی زیر این ورق ها ایجاد نشود.

از آنجاییکه در تابستان تابش نور خورشید به صورت مستقیم است، این ورق های RFX نور را منعکس می‌کنند و در نتیجه حرارتی که به داخل گلخانه وارد می‌شود بسیار کمتر می‌شود.

اما در زمستان به دلیل اینکه نور خورشید به صورت زاویه دار می تابد ورق های RFX نور بیشتری از خورشید را جذب می‌نمایند و در نتیجه گرمای بیشتری را به داخل گلخانه منتقل می‌کنند.

بنابراین از این طریق با استفاده از ورق های RFX امکان تنظیم دمای داخل گلخانه به صورت خودکار در تابستان و زمستان فراهم می‌شود.

استفاده از این ورق ها به دلیل اینکه می‌توانند دمای محیط را در تابستان و زمستان تنظیم نمایند می‌تواند در میزان مصرف انرژی تاثیر زیادی داشته باشد و در نتیجه هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی در طول سال در اثر استفاده از این ورق ها کاهش چشمگیری خواهد داشت.

نحوه خرید ورق پلی کربنات RFX


شما می توانید ورق پلی کربنات RFX مورد نیاز خود را از طریق مراجعه حضوری به فروشگاه صنایع عایق آریا و یا از طریق مراجعه به سایت این فروشگاه تهیه نمایید. (به علت نوسانات بازار قبل از خرید توصیه می کنیم در حال حاضر برای اطلاع از قیمت ورق پلی کربنات rfx ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

به همین منظور لطفا برای اطلاع از آخرین قیمت پلی کربنات rfx و وضعیت موجود بودن ورق پلی کربنات RFX مورد نیاز خود با شماره تلفن 051-37123123 تماس حاصل فرمایید.

موقعیت مکانی صنایع عایق آریا کجاست،صنایع عایق آریا کجاست،موقعیت صنایع عایق آریا برروی نقشه
شبکه های اجتماعی

دفتر مرکزی
ایران
مشهد
  حرعاملی 59 پلاک 3
صنایع عایق آریا
00985137123123
(5 خط )

00989151036384

دفاتر مرکزی انبار ها
تهران
اصفهان
مشهد

00989216068189

دفتر مرکزی کارخانه
اصفهان سه راه مبارکه


Copyright ©
2022 WallUs .  All Rights Reserved