تماس با ما
05137123123
صنایع عایق آریا 
آدرس مکانی ما
مشهد  انتهای  قرنی 37

همه چیز در مورد خصوصیات کارتن پلاست

Characteristics-of-Plast-carton
فروش ورق |پوشش پلی کربنات انواع تخت؛ دوجداره در مشهد و سایر شهرها|قیمت|نمایندگی
کارتن پلاست از جمله مواد دوستدار محیط زیست بوده که در تولید آن از مواد اولیه پلی پروپیلن استفاده می شود. روشی که از آن برای تولید کارتن پلاست استفاده می شود، اکستروژن نامیده می شود. در این روش دو ورقه مسطح خارجی که با نام فیلم شناخته می شوند، توسط صفحات باریک عمودی به صورت موازی به یکدیگر متصل می شوند.

کارتن پلاست با نام های دیگری هم چون شیت پلاست، پلاست شیت، پلاست پک، هالوپرفیل شیت و کروگیت پلاستیک شیت نیز شناخته می شود. استفاده از این محصول در صنایع مختلف به چشم می خورد.

ویژگی های کارتن پلاست
کارتن پلاست محصولی از کارخانه ایران کارتن پلاست می باشد که از مواد پلی پروپیلن به روش اکستروژن تولید میشود و دارای ویژگیهای ذیل است :

ورق کارتن پلاست
1 ) سبک
با توجه به ساختار کارتن پلاست این محصول دارای وزن کمی می باشد . بطوریکه وزن آن نسبت به شیشه یک ششم و نسبت به آکرلیک یک سوم می باشد . این ویژگی منحصر به فرد باعث شده که از ورق و رول کارتن پلاست امروزه در صنایع مختلف کاربرد بسیاری داشته باشد .

بیشتر بخوانیم :کارتن پلاست چیست ؟


2 ) انواع رنگ های مختلف
یکی دیگر از ویژگهای کارتن پلاست طیف رنگی گسترده اش می باشد . این تنوع رنگی حاصل استفاده از مستربچ های رنگی در حین تولید این محصول میباشد .

رنگ های کارتن پلاست
3 ) انعطاف پذیری
قابلیت انعطاف پذیری کارتن پلاست بدلیل سبکی و همین طور استفاده از مواد اولیه پل پروپیلن گرید اصلی در ساختار محصول است که باعث می شود تا ورق ها و رول ها قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته باشند و هم در جهت طولی و عرضی بتوان آنرا قوس داد ولی برای جلوگیری از خمیدگی های فلوت بهتر است در جهت طولی آنرا پیچید .

4 ) تحمل فشار بالا
اگر به شکل ساختار کارتن پلاست دقت نمایید به وضوح میتوان وجود ستونهایی را مشاهده کرد که ورقه بالایی و پایین را به هم متصل کرده است.

تعداد بالای این ستونها در واحد سطح و همین طور نزدیکی آنها به یکدیگر باعث این شده است که ورق پلاست نسبت به فشار های وارده خارجی مقاومت بالایی داشته باشد و همین امر باعث شده است جعبه ها و بسته بندی های شیت پلاست در برابر تنش های خارجی مقاومت خوبی داشته باشند .

5 ) قابل شستشو
غریب به اتفاق محصولات پایه پلاستیک قابلیت شستشو دارند و کارتن پلاست نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد و به راحتی میتوان این محصول را با آب و مواد شوینده تمیز نمود و هیچ تاثیر زیان باری نخواهد داشت .

6 ) غیر سمی
در تولید کارتن پلاست هیچ گونه مواد سمی بکار نرفته است و این ورقها بر سلامتی انسان هیچ گونه خطری ندارند .

می توان از آنها برای مصارف بسته بندی مواد غذایی نیز بهره برد . ولی برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی باید توسط یکی از روش های استریلیزاسیون قبل از بسته بندی و قرار دادن محصولات جعبه ضدعفونی شود .

7 ) بدون بو
با توجه به باورهای مردم مبنی بر اینکه مواد پلاستیکی همیشه دارای بوی بدی می باشند ولی این باور از جایی نشات میگیرد که بعضا محصولات پلاستیکی بدلیل استفاده از مواد دست دوم و بازیافتی بوی بدی دارند .

ولی ما در تولید کارتن پلاست از مواد اولیه نو و با کیفیت استفاده میکنیم که علاوه بر اینکه بوی بدی ندارند کاملا بهداشتی نیز می باشند .

8 ) قابلیت چاپ
چاپ کارتن پلاست یکی از دلایل محبوبیت این محصول در بین مصرف کنندگان می باشد . بدلیل سطح صاف و سیقلی براحتی میتوان به روی ورق پلاست عملیات چاپ را انجام داد . روش هایی که میتوان برای چاپ روی کارتن پلاست انتخاب کرد.

، چاپ به روش سیلک اسکرین و چاپ بصورا دیجیتال می باشد . برای اینکه چاپ از کیفیت بالایی برخوردار شود و طرح چاپ شده کنده نشود ما از کرونا استفاده میکنیم .

9 ) قابلیت برش آسان
با توجه به اینکه کارتن پلاست داری استحکام و دوام بی نظیری می باشد ولی با این حال بر خلاف تصور براحتی قابلیت برش را دارد و می توان ورقها و رول های کارتن پلاست را به راحتی با یک تیغه برش داد و به شکل و طرح مطلوب خود در آورد .

اما ما در کارخانه ایران کارتن پلاست برای ساخت محصولات همچون استند های فروشگاهی و تبلیغاتی و یا جعبه های بسته بندی و جعبه میوه ها برای برش های دقیق تر و منظم تر از دستگاهای تمام اتوماتیک استفاده میشود.

همچنین با توجه به طرح سفارشی از طرف مشتری برای اتصال قطعات بریده شده از منگنه ، چسب گرم ، جوش پلاستیکی و دیگر روشهای مطمئن استفاده میکنیم .

10 ) حفظ انعطاف اولیه
همانطور که در بالا نیز اشاره شد کارتن پلاست از انعطاف پذیری بالایی هنگان تولید برخوردار است و همین انعطاف پذیری در این محصول تا زمانیکه در مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگرفته از بین نخواهد رفت و نرمی خود را بطور کامل همچون گذشته حفظ خواهد کرد .

11 ) غیر قابل اشتعال
شاید شما هم از جمله افرادی باشید که با شنیدن این موضوع تعجب کرده و بگید محصولی که از پلی پروپیلن ساخته شده امکان ندارد قابل اشتعال باشد و همیشه شاهد آتش گرفتن محصولات پلاستیکی بوده و هستیم

. بله نظر شما در این مورد صحیح می باشد . کارخانه ایران کارتن پلاست در صورت نیاز مشتری به کارتن پلاست غیر قابل اشتعال از مستربچ آنتی فایر در پروسه تولید محصول خود استفاده میکند تا کالای تولید شده غیر قابل اشتعال شده و در مقابل حرارت فقط ذوب شده و ترش و ریسک گسترش آتش را کمتر نماید .

12 ) مقاومت در برابر ضربه و له شدن
با توجه به توضیحات ردیف 4 در مورد دلاسل استحکام کارتن پلاست به همان دلایل مقاومت این محصول در برابر ضربه و له شدن بسیار بالا خواهد بود و از این ویژگی می توان استفاده کرد و در ساخت پدکارتن پلاست بهره لازم را برد .

13 ) مقاوم در برابر مواد شیمیایی
تقریبا اکثر محصولات تولید شده از مواد پلی پروپیلنی در برابر مواد شیمیایی مقاومت ایده آلی دارند و محصولات تولید شده در ایران کارتن پلاست نیز از این قاعده مستثنی نیست .

14 ) عایق گرما
کارتن پلاست بدلیل ساختار H شکا خود مانع از هدر رفت گرما یا سرمای محیط میشود و میتوان از آن به عنوان عایق استفاده کرد از این رو در صنعت ساختمانی این محصول کاربرد فراوانی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی دارد .

15 ) عایق رطوبت
کارتن پلاست کاملا مانع از عبور آب و رطوبت از خود می شوند. لذا در گلخانه ها ، استخر ها و … کاربرد فراوانی دارند.

16 ) عایق صوت
به دلیل ساختار شبکه ای این محصول و وجود هوا در داخل صفحات آن علاوه بر عایق دمایی ، می توان از آن به عنوان عایق صدا بهره گرفت و برای ایزوله کردن صدای ها محیط از این کارتهای پلاستیکی استفاده کرد

17 ) عایق UV
بنا به سفارش مشتری مواد مخصوصی در تولید این محصول به کار گرفته می شود که از عبور اشعه ماوراء بنفش خورشید جلوگیری کرده و مقاومت این محصول را در مقابل نور آفتاب به مقدار بسیار زیادی افزایش می دهد.

18 ) قابل بازیافت
این محصول کاملا قابل بازیافت می باشد.

19 ) دارای استاندارد جهانی
این کالا کاملا ساخته شده با مواد استاندارد که تایید شده از FDA (وزارت بهداشت آمریکا ) می باشد.

20 ) جدا کننده
از این محصول می توان به عنوان طبقه بندی محصولات در طبقات زیاد طولی استفاده کرد..

21 ) شفافیت
یکی دیگر از ویژگیهای محصولات کارتن پلاست این است که می توان با افزودن مستربچ هسته زا شفافیت پلی پروپیلن را از طریق سازمان دهی مولوکولی در حین فرآیند را افزایش داد و بتوان درخواست مشتریانی که خواستار ورق پلاست های شفاف می باشند را تامین کرد .

22 ) آنتی استاتیک
یکی دیگر از ویژگیهایی که می توان در تولید کارتن پلاست به درخواست مشتری فراهم نماییم تولید محصولی با خاصیت آنتی استاتیک برای جلوگیری از ایجاد الکترسیته ساکن و جذب گرد و غبار در سطح محصول می باشد .

کارتن پلاست نوعی ورق مدرن، قابل بازیافت و انعطاف پذیر است که از موادی به نام پلی پروپیلن ساخته می شود. این ورق در حین سبک بودن، استحکام قابل توجهی دارد و از دو لایه خارجی از جنس پروپیلن که شبیه کارتن هستند به همراه صفحات عمودی بین این دو ورق با روش اکستروژن تشکیل شده است.

فروش انواع کارتن پلاست
خرید|فروش|پخش|مشهد|خراسان|نقــاط کشور
نمایندگی مشهد | اصفهان | تهران | شیراز
کارتن پلاست از کجا بخرم
انواع کارتن پلاست طرح جابر | نفیس
ضخامت|مختلف|ابعاد|قیمت
استعلام قیمت ها لحظه ای

موقعیت مکانی صنایع عایق آریا کجاست،صنایع عایق آریا کجاست،موقعیت صنایع عایق آریا برروی نقشه
شبکه های اجتماعی

دفتر مرکزی
ایران
مشهد
  حرعاملی 59 پلاک 3
صنایع عایق آریا
00985137123123
(5 خط )

00989151036384

دفاتر مرکزی انبار ها
تهران
اصفهان
مشهد

00989216068189

دفتر مرکزی کارخانه
اصفهان سه راه مبارکه


Copyright ©
2022 WallUs .  All Rights Reserved