تماس با ما
05137123123
صنایع عایق آریا 
آدرس مکانی ما
مشهد  انتهای  قرنی 37

عایق صوتی چیست ؟

و اما چرا عایق صوتی ..!

یکی از مشکلات رایج در جوامع امروز، آلودگی صوتی است. امروزه از عایقکاری صوتی، نه تنها در بخش های صنعتی، بلکه در بخش های اداری و خانگی نیز استفاده می شود، به طوری که در کشورهای توسعه یافته یکی از معیارهای ارزش گذاری بر ملک، علاوه بر عایق کاری حرارتی آن، عایق کاری صوتی آن ملک است. گرچه به این موضوع در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته به جد پرداخته می شود، اما متأسفانه از این مهم در کشور ایران به خصوص در بخش های اداری و مسکونی  به دلیل کنترل نمودن و کاهش برخی از هزینه ها در عملیات ساخت و ساز و دست یافتن به سودی بیشتر، بسیاری از پروژه های در حال ساخت و یا ساخته شده در کشور (خصوصاً در سال های اخیر) فاقد عایق های صوتی و جاذب صدای استاندارد بوده که این امر موجب عبور صوت به محیط های پیرامون شده و آرامش افراد را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد. جهت رفع این مشکل، می بایست از پوششی به نام عایق صوتی بر روی دیوارها، سقف، کف و ... استفاده گردد تا صدای انتقالی به محیط های پیرامون تا حد قابل توجهی کاهش یابد.

مفهوم صدا،دسیبل(db)ویژگی عایق صدا

فروش پشم سنگ در مشهد انواع تخت؛ لحافی؛فله ای

عایق صوتی یا عایق صدا چیست؟

به منظور کاهش صوت و مقابله با صدای انتقالی (کاهش آلودگی صوتی) از محیطی به محیط دیگر، می بایست از پوششی استفاده گردد که به آن پوشش، عایق صوتی گفته می شود. عایق های فوم صداگیر خود چسب صنایع عایق آریا  با بهره مندی از آخرین تکنولوژی روز دنیا (Cell Closed)، در کاهش صداهای انتقالی به محیط پیرامون نقش به سزایی را ایفا می نمایند. عایق های صوتی

صنایع عایق آریا

، جدیدترین و مدرن ترین نسل عایق های جاذب صدا در دنیا بوده (در مصارف صنعتی و ساختمانی برای دیوارهای مشترک، سقف، کف و ...) و از لحاظ کیفی بسیار مطلـوب و کـارآمد می باشند.

از دیدگاه علمی، «آلودگی صدا» به سطحی از وجود امواج صوتی اطلاق می‌شود که بتواند سبب اختلال در آسایش افراد گردد یا سبب آزار عصبی-روانی، اختلال فیزیولوژیک یا بیماری گردد.
اثرات مواجهه با صدا شامل اثرات شنوایی و اثرات غیر شنوایی می‌باشد. عمده موارد اثراتی که برای آلودگی صدا اثبات شده است موارد زیر می‌باشد:

1 - صدمه به دستگاه شنوايي.

2 - تداخل با مكالمه و اثرات ثانوی آن مانند اختلال در درک علائم.
3 - اثر روي بينايي به دلیل کاهش كنترل تطابق و تعقيب اشياء و کاهش وضوح تصاویر.
4 - اثر بر سيستم تعادلي شامل گيجي ، تهوع ، اختلال در راه رفتن.
5 - ناراحتي اجتماعي: مانند اثر بر خواب و روابط اجتماعي و خانوادگي خصوصاً هنگامي‏كه افت شنوايي به ناحيه مكالمه سرايت نموده باشد.
6 - اثرات عصبي: اثر بر دستگاه گوارش شامل اختلالات و حتي درد هاي شكمي ‏و ترشح زياد اسيد معده و تشديد بيماري هاي مرتبط.
7 - اثر روي الكتروليت ها: مخصوصاً روي نگهداري سديم در ادرار نقش محدود كننده دارد. مواجهه با صدا در تطابق بدن با گرما نقش منفي دارد.
8 - اثرات جانبي: شامل كاهش راندمان كار، افزايش ريسك حوادث.
9 - اثرات رواني: هيجان، تحريك پذيري و اختلالات رواني، مطالعات نشان داده است كه افرادي كه با صدا مواجهه دارند بيشتر به اختلالات رواني دچار مي‏گردند.
10 - اثرات فيزيولوژيك عمومي: صدا مي‏تواند باعث تحريك عصبي شده و ضربان قلب، فشار خون و مصرف اكسيژن و تعداد تنفس را افزايش دهد كه اين تغييرات بر عملكرد دستگاههاي بدن اثر نامطلوب دارد. اين عوارض براي كساني كه داراي بيماري هاي قلب و عروق دارند و همچنين زنان باردار بسيار خطرناك است.
11- اثر ذهني صدا: براي همة افراد چه در محيط كار و چه در اجتماع اثر ذهني صدا يكسان نبوده و افراد مختلف از نظر اثرات رواني و عصبي آن يكسان تحت تأثير قرار نمي‏گيرند لذا ممكن است يك صداي واحد براي بعضي افراد قابل تحمل و براي ديگران آزار دهنده باشد.


اثر آلودگی صوتی بر کودکان


کودکانی که در معرض صداهای بلند محیط قرار دارند، آهسته تر از همسالان خود مطالب را یاد می گیرند.

در آلمان، طی یک بررسی، کودکانی را که نزدیک فرودگاه زندگی می کردند مورد مطالعه قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که آلودگی صوتی، تاثیر منفی بر روی یادگیری و حافظه بلند مدت آنها دارد و میزان هورمون های استرس زا را افزایش می دهد.
از آنجایی که استرس نقش مهمی در بیمار شدن فرد دارد، پس می توان گفت آلودگی صوتی نیز موجب بیماری می شود.
تلویزیونی که از صبح تا شب در خانه روشن است، یکی از عوامل ایجادکننده آلودگی صوتی و استرس می باشد


و اما چگونه منزل خود را با دیوار مشترک عایق کنیم
 

و اما در مورد  ویژگیهای پشم سنگ عایق صدا بیشتر بدانیم
موقعیت مکانی صنایع عایق آریا کجاست،صنایع عایق آریا کجاست،موقعیت صنایع عایق آریا برروی نقشه
شبکه های اجتماعی

دفتر مرکزی
ایران
مشهد
  حرعاملی 59 پلاک 3
صنایع عایق آریا
00985137123123
(5 خط )

00989151036384

دفاتر مرکزی انبار ها
تهران
اصفهان
مشهد

00989216068189

دفتر مرکزی کارخانه
اصفهان سه راه مبارکه


Copyright ©
2022 WallUs .  All Rights Reserved